Загальна кількість переглядів сторінки

18.12.20

Подарунок бібліотеці

Яким може бути приємний сюрприз для бібліотеки в переддень святого Миколая? Звісно, що подарована книжка. А якщо цих книг декілька, та ще й таких яскравих, цікавих та пізнавальних, то це означає, що святковому настрою – бути!

Книги, подаровані ученицею 5-Б класу Марією Вакуленко, обов’язково знайдуть свого читача в шкільній бібліотеці Лубенської ЗШ І-ІІІ ступенів №8.





01.12.20

 Подумай про майбутнє – обери життя!

У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Адже саме 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Цього дня бібліотекар шкільної бібліотеки Олена Самойленко провела для учнів 10 класу (кл. керівник Шурміна І. А.) урок-застереження «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя». Урок розпочався з розмови про небезпеку ВІЛ/СНІДу, а потім, виконуючи вправу мозковий штурм, учні самі розшифрували назву цієї страшної хвороби. Шляхом виконання вправи «Міфи та факти» вдалося разом з учнями узагальнити їх знання про шляхи зараження ВІЛ/СНІДом та виокремити найголовніші з них. 

Завершальним етапом уроку стало анонімне анкетування учнів «Обізнаність з питань ВІЛ/СНІДу». Проаналізувавши дані анкет, можна зробити висновок, що переважно всі учні 10 класу знайомі зі всіма аспектами поширення, перебігу та наслідків хвороби ХХ-ХХІ століть. 



26.11.20

 Забуттю не підлягає!

Голодомор - явище, яке поглинуло мільйони безневинних життів,  навіки викарбоване в книзі буття українців. Ці трагічні сторінки історії не підлягають забуттю! 

В шкільній бібліотеці Лубенської ЗШ І-ІІІ ступенів №8 до уваги користувачів представлена книжкова поличка-спогад «Забуттю не підлягає», присвячена Дню пам’яті жертв Голодоморів, який в Україні щорічно відзначається в четверту неділю листопада!  

Документальні видання та художні твори, представлені на поличці, розкажуть кожному бажаючому про страшні роки Голодомору 193-1933 років.



17.11.20

Бібліотечні уроки

 Говорили про книгу

Днями в 3-х класах (кл. керівники Гуріна Г. С. та Коршак Л. М.) пройшли бібліотечні уроки на тему «Структура книги».  

Звичайно, в такому віці діти знають, що таке книжка, як вона виглядає, багато хто з них вже любить читати, а в декого лише прокидається любов до друкованого слова. Але мало хто знає, як називаються ті елементи книги, на які вони часто звертають увагу, коли обирають ту чи іншу для читання. Тому на бібліотечному уроці бібліотекар шкільної бібліотеки Олена Самойленко детально познайомила дітей зі структурою книжки. Обговорили кожну деталь – від обкладинки  до ілюстрацій. 

Також згадали чимало приказок та висловів про книжку. А на завершення учні залюбки відгадували загадки про шкільні предмети.






10.11.20

 «Мово українська, мово солов’їна»

Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості». 

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Саме про мову, її важливість та значимість, говорили на бібліотечному уроці для 8-х класів. Завідуюча шкільною бібліотекою Олена Самойленко розповіла учням цікаві факти про українську мову, та презентувала для перегляду відеоролик про Нестора Літописця. А потім учні взяли участь у інтелектуальні грі «Мовознавці», яка складалася з трьох етапів. На першому етапі учасники відповідали на запитання мовної вікторини, на другому етапі – відгадували значення фразеологізмів, а на третьому – відгадували мовні загадки з хитринкою. Правильні відповіді оцінювались балами. В результаті троє учасників, які набрали найвищу кількість балів, отримали призи. 



15.10.20

 Природолюби

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна освіта» в учнів 5-х класів (кл.керівники С. М. Шип та О. І. Педоряка) відбулися  екологічні перегони «Природолюби» . Школярі поділилися на 2 команди по 8 учасників з 5-А та 5-Б класів – «Захисники природи» та «Екологіка» відповідно. Перегони складалися з трьох етапів. На першому етапі «Розминка» діти відгадували загадки про тварин, комах та птахів. На другому – «Бережи природу» - команди повинні були написати якомога більше правил поведінки на природі за той відрізок часу, доки їх вболівальники заробляли для них додаткові бали, відгадуючи загадки з хитринкою. І на третьому, останньому,  етапі «Відгадай звіра», один учасник від кожної команди мав за допомогою жестів, рухів, міміки показати своїй команді певну тварину, а учасники повинні були її відгадати. 

По завершенню, доки йшов підрахунок балів і визначався переможець, всі присутні перегляну казку «Бережи природу». 

І ось, нарешті, переможця визначено. За підрахунками балів перемогла команда 5-Б класу «Екологіка», і отримала у Грамоту за перемогу в екологічних змаганнях «Природолюби»та книжкові закладка для всього класу. Команда-суперник – 5-А клас «Захисники природи» - отримала подяку за участь від завідуючої шкільною бібліотекою Олени Самойленко.





13.10.20

 Ми друзі природи

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна освіта» завідуюча шкільної бібліотеки Олена Самойленко провела для учнів 3А класу (кл.керівник Г.С. Гуріна) екологічну годину «Ми друзі природи». Діти мали змогу поділитися своїми знаннями правил поведінки на природі та цікавими розповідями про своїх домашніх улюбленців. А бібліотекар розповіла школярам не відомі їм факти про диких тварин. Також учні переглянули відеоролик-казку «Бережи природу» та залюбки розгадали загадки про тварин. 

Закріпили знання, здобуті під час екологічної години, отримавши у подарунок книжкові закладки, що містять нагадування про те, що можна, а чого не можна робити під час прогулянок на природі. 






12.10.20

 Україна козацька

14 жовтня українці святкують відразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, зовсім молоде – День захисника України.

Саме до цих свят в шкільній бібліотеці оформлена книжкова виставка «Україна козацька». Матеріали, представлені на ній, познайомлять школярів з історичними подіями та іменами найвизначніших постатей часів Запорізької Січі. Також, на виставці присутня художня література відомих українських письменників, яка буде цікавою всім любителям книги.  



09.10.20

Місячник шкільних бібліотек

 Книжкові закладки

Екологічні книжкові закладки, які в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта» підготувала для школярів завідуюча шкільною бібліотекою Олена Самойленко, вже готові найближчим шляхом відправитися до своїх майбутніх власників – школярів. Інформація, розміщена на цих закладках, має на меті щоразу, коли дитина буде відкривати і закривати з її допомогою підручник на потрібній сторінці, нагадувати правила поведінки на природі.



01.10.20

Домашня сторінка

 Наша адреса:


37502 м. Лубни, Полтавської області

Проспект Володимирський , 104/1

e-mail: school8lub_@ukr.net

факс (05361) 7-18-90
тел. 053-61-77-5-07

 МАГІЯ СЛОВА ГАННИ КРЕВСЬКОЇ У Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика з нагоди Всесвітнього дня письменника відбулася зустр...