Загальна кількість переглядів сторінки

26.11.20

 Забуттю не підлягає!

Голодомор - явище, яке поглинуло мільйони безневинних життів,  навіки викарбоване в книзі буття українців. Ці трагічні сторінки історії не підлягають забуттю! 

В шкільній бібліотеці Лубенської ЗШ І-ІІІ ступенів №8 до уваги користувачів представлена книжкова поличка-спогад «Забуттю не підлягає», присвячена Дню пам’яті жертв Голодоморів, який в Україні щорічно відзначається в четверту неділю листопада!  

Документальні видання та художні твори, представлені на поличці, розкажуть кожному бажаючому про страшні роки Голодомору 193-1933 років.



17.11.20

Бібліотечні уроки

 Говорили про книгу

Днями в 3-х класах (кл. керівники Гуріна Г. С. та Коршак Л. М.) пройшли бібліотечні уроки на тему «Структура книги».  

Звичайно, в такому віці діти знають, що таке книжка, як вона виглядає, багато хто з них вже любить читати, а в декого лише прокидається любов до друкованого слова. Але мало хто знає, як називаються ті елементи книги, на які вони часто звертають увагу, коли обирають ту чи іншу для читання. Тому на бібліотечному уроці бібліотекар шкільної бібліотеки Олена Самойленко детально познайомила дітей зі структурою книжки. Обговорили кожну деталь – від обкладинки  до ілюстрацій. 

Також згадали чимало приказок та висловів про книжку. А на завершення учні залюбки відгадували загадки про шкільні предмети.






10.11.20

 «Мово українська, мово солов’їна»

Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості». 

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Саме про мову, її важливість та значимість, говорили на бібліотечному уроці для 8-х класів. Завідуюча шкільною бібліотекою Олена Самойленко розповіла учням цікаві факти про українську мову, та презентувала для перегляду відеоролик про Нестора Літописця. А потім учні взяли участь у інтелектуальні грі «Мовознавці», яка складалася з трьох етапів. На першому етапі учасники відповідали на запитання мовної вікторини, на другому етапі – відгадували значення фразеологізмів, а на третьому – відгадували мовні загадки з хитринкою. Правильні відповіді оцінювались балами. В результаті троє учасників, які набрали найвищу кількість балів, отримали призи. 



 МАГІЯ СЛОВА ГАННИ КРЕВСЬКОЇ У Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика з нагоди Всесвітнього дня письменника відбулася зустр...