Загальна кількість переглядів сторінки

14.12.23

Знайомство з бібліотекою

Учні перших класів (класні керівники Любов Качур, Тетяна Савицька, Юлія Кулик) завітали до бібліотеки гімназії, щоб детальніше дізнатися про місце, де живуть книги та правила їх розташування у бібліотечному фонді. Також діти разом з бібліотекарем Оленою Самойленко вивчали правила поведінки у книгозбірні та умови користування бібліотечними послугами. 

Знайомство з книжковим царством пройшло цікаво та змістовно.
















16.11.23

Вивчаємо правила дорожнього руху

Бібліотека - це не лише храм книги, але й місце цікавих, змістовних, корисних зустрічей! Цього разу бібліотекарі Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика розповідали учням 6-Б класу, які завітали до книгозбірні разом з класним керівником Тетяною Грицай і бібліотекарем гімназії Оленою Самойленко, про правила дорожнього руху. Діти переглянули повчальні відеоролики та залюбки взяли участь у вікторині, продемонструвавши знання дорожніх знаків.









23.10.23

Вірю в майбутнє твоє, Україно!

Актуальною та невід’ємною темою нашого сьогодення є тема патріотизму в житті кожного українця. Хто такий патріот, якими якостями він має володіти, що є найголовнішим у житті відданого своїй батьківщині громадянина – про це говорили з бібліотекарем учні 8-А класу на годині спілкування «Патріотизм як невід’ємна риса кожного українця», проведеній в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який цьогоріч проходить під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Підтвердженням того, що підростаюче покоління є свідомими громадянами своєї держави, справжніми юними патріотами, стало проходження восьмикласниками онлайн-вікторини «Що я знаю про Україну».

06.10.23

Чи є альтернатива традиційній друкованій книзі? Звісно. Але живого спілкування ніщо не замінить. А от поєднати читання і розмову -  можливо. Для цього існує жива бібліотека. 

Нещодавно ми відзначали День захисників і захисниць України, тому жива бібліотека, організована в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який цьогоріч проходить під гаслом "Вірю в майбутнє твоє, Україно!", була присвячена саме живому спілкуванню з нашими захисниками. У ролі живих книг виступили Григорій Носенко (командир комендантського взводу ДФТГ-1),  Андрій Сидоренко (в.о. командира взводу), Микола Давиденко (сержант) та Катерина Скуратовська (доброволець, волонтер БФ "Спільні справи"). Семикласники із цікавістю "читали"  "живі книги". Запитання були різними, прямими та відвертими,  але "книги" були готові до безпосередньої дитячої цікавості, тому "читання" вийшло душевним та теплим.  

02.10.23

У нас поповнення

Фонд дитячої літератури бібліотеки Української класичної гімназії ЛМР поповнився новими яскравими виданнями. Завдяки видавництву Ірбіс Комікси - Irbis Comics наші учні зможуть не лише поринути у світ коміксів, але і розвинути свою уяву. Адже читання коміксів надзвичайно корисне для дітей тим, що рівномірно активізує дві півкулі мозку, поліпшуючи вміння читати і тим самим породжуючи цікавість до цього процесу





06.04.23

Бібліотекар рекомендує!

В Україні на даний момент видається більше 70 видів дитячих журналів та газет. Вони здатні задовольняти вимоги найпримхливішого читача. Різнобарвна тематика, яскрава поліграфічна якість та виразність художнього оформлення здатна привабити як найменших читачів, так і їх батьків! 

02.03.23

 З «Казками Погорєлова» на шляху розвитку дитини

Самодостатня та здібна особистість починає формуватися ще з дитячих років шляхом розвитку дитини та навчання. Надзвичайно важливо у вихованні, навчанні та розвитку не проґавити той момент, коли дитина почне проявляти якісь свої, особливі здібності – вишивати хрестиком чи майструвати своїми руками, проводити досліди або ж розумітися на деталях транспортних засобів, складати вірші або із захватом вивчати іншомовні слова.

23.02.23

25 лютого в Україні відзначається 152-річниця від дня народження видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча Лесі Українки. Ніжна, але сильна духом, до глибини душі пройнята вогнем любові до людей та рідної землі. Її твори надихають, додають сил та впевненості, і скільки б не минуло літ, слова її віршів залишаються актуальними...


https://www.youtube.com/watch?v=nSs6gEHLRXw


17.02.23

 Година патріотичного гарту 

Цими лютневими днями вся Україна вшановує пам'ять тих, хто поклав своє життя за свободу і незалежність, за майбутнє нашої Держави.

На вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні фахівці Публічної бібліотеки імені Володимира Малика завітали до Лубенської ЗОШ № 8. Для учнів 8-х класів школи була проведена година патріотичного гарту «Чисті душі, що злетіли в небеса». Бібліотекарі разом з педагогами та учнями згадали тих, хто загинув за свою країну, за свій народ, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом їхнього життя.

14.02.23

 Книга у подарунок

Сьогодні, 14 лютого, весь світ відзначає не лише День святого Валентина, але також Міжнародний день дарування книг. Ці свята не випадково припадають на один день, адже любов до книги так само вічна як і кохання! Завдяки нашим учням 1-Б класу (класний керівник Анна Максакова), 2-А класу (класний керівник Лідія Коршак), 4-А класу (класний керівник Любов Качур) книжкові полиці шкільної бібліотеки поповнилися новими, яскравими, цікавими книгами, серед яких дитячі казки, енциклопедичні видання та книги лубенських письменників.

01.02.23

Маленькі любителі книги

1 лютого, у Всесвітній день читання вголос, в шкільній бібліотеці було гамірно – на гостину завітали учні 2-А класу. Діти знайомилися з книжковим фондом, періодичними виданнями та правилами поведінки в бібліотеці. Другокласники охоче гортали сторінки яскравих дитячих книг. Найактивніші виявили бажання зачитати вголос уривки, які найбільше привернули увагу допитливих оченят, за що отримали маленькі сюрпризи від шкільного бібліотекаря.

23.01.23

 Як я знаю Україну

22 січня ми відзначали одну з найважливіших дат в історії нашої держави – День Соборності України. Саме у 1918 році, коли було підписано IV Універсал Центральної Ради, який проголошував незалежність Української Народної Республіки, а в 1919 році було проголошено Акт Злуки УНР та ЗНР, українці вкотре довели, що спроможні об’єднатися попри всі складнощі та розділеність між двома імперіями (Австро-Угорською та російською). Відтоді минуло понад століття, а український народ знову змушений боротися за свою свободу та незалежність. 


 Цікавинки про читання від шкільного бібліотекаря

А чи знаєте Ви, що:

1. Під час читання очі дивляться в різні боки.

2. При читанні майже 50% часу очі людини дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.

3. 95% людей читають дуже повільно – 180-220 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).

4. При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному.

5. Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому – 80%.

6. Протягом години очі 57 хвилин зафіксовані на тексті, тобто перебувають у відносному спокої.

7. При читанні очі, дивлячись на різні літери, передають різне зображення, а мозок все одно об’єднує їх в одну картинку.

8. Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок, а читаючого швидко – 4-2 зупинки.

9. Традиційно у людини обсяг одномоментної фіксації становить 10 друкованих знаків (тобто 1,5-2 слова одного рядка). У того, хто читає швидко – 200-500 знаків (це 33-83 слова кількох рядків).

10. При повільному читанні відбувається 0,5-0,7 невиправданих повернень до прочитаного на один рядок.

11. У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів – 15.

12. При традиційному читанні втрачається 1/6 частина витраченого часу на регресивні очні рухи.

13. Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів за хвилину.

14. Оноре де Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини.

15. Такий собі Е. Гаон дослівно пам’ятав 2500 прочитаних ним книг.

16. Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам’ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.

 

 МАГІЯ СЛОВА ГАННИ КРЕВСЬКОЇ У Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика з нагоди Всесвітнього дня письменника відбулася зустр...