Загальна кількість переглядів сторінки

23.12.21

 Передноворічний подарунок

Всі діти на новорічні свята очікують дива! Напередодні Дня Святого Миколая директор школи Аліна Юрченко подарувала шкільній бібліотеці чудові, яскраві та цікаві книжки. Тож кожен охочий до читання учень може на власний смак обрати книгу в бібліотеці!






26.11.21

 Ці трагічні тридцять…чорні

Щороку у четверту суботу листопада в Україні проголошено Днем пам’ять жертв Голодоморів.

У смутку та скорботі доземно схиляємо голови, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв страшного Голодомору 1932-1933 років...




22.11.21

Революція свідомості

У шкільному холі представлена книжкова фотовиставка «Революція свідомості», присвячена Дню Гідності та Свободи — свята в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції та Революції Гідності. Завідуюча шкільною бібліотекою Олена Самойленко зробила підбірку найпопулярніших видань про події в Україні 2013-2014 рр., які змінили хід історії нашої держави.



18.11.21

Бібліотечний урок у 3 класі

На бібліотечному уроці в 3-х класах завідуюча шкільною бібліотекою Олена Самойленко розповіла дітям про різноманіття періодичних видань для дітей. Учні дізналися багато цікавого про популярні українські журнали «Барвінок», «Пізнайко», «Жасмин» та інші.










14.11.21

Бібліотечний урок у другокласників

В 2-х класах на бібліотечному уроці діти ознайомилися з правилами користування бібліотекою. Завідуюча шкільною бібліотекою Олена Самойленко розповіла школярам про важливу роль книги в їхньому житті та про те, як потрібно з нею поводитися. Також дітлахи дізналися, що в шкільній книгозбірні, окрім цікавих книг, є чимало пізнавальних дитячих журналів та виявили неабияке бажання завітати в гості до бібліотеки.




09.11.21

 До Дня української писемності і мови, який щорічно відзначається 9 листопада, завідуюча бібліотекою Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 Олена Самойленко підготувала відеоролок "Цікаві факти про українську мову"



26.10.21

 В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності», пропонуємо Вам ознайомитися з історичними романами відомого письменника Володимира Малика, який народився на Київщині, але більшу частину свого життя прожив на Лубенщині.



21.10.21

 Екскурсія до храму книги

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності», учні 8 класу Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 завітали на екскурсію до Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика, яка цьогоріч відзначає 100-річний ювілей. Бібліотекар Ольга Шевельова розпочала екскурсію цікавою розповіддю про історію виникнення книги та історію розвитку бібліотеки від дня заснування до наших днів. Сама ж екскурсія книгозбірнею була досить цікавою та не традиційною, адже проходила вона у формі бібліо-квесту «Книга вчить як на світі жить». Під керівництвом бібліотекарів – Ольги Шевельової та Марії Колегової – восьмикласники зупинялись на кожній зупинці свого квест-маршруту, якими були відділі бібліотеки, та вправно і спритно виконували поставлені завдання – відгадували кросворд, збирали пазли, шукали на сторінках книг та в мережі Інтернет відповіді на цікаві запитання.  Обидві команди з легкістю пройшли свої маршрути та досягли основної мети – з зібраних підказок склали відомий, мудрий вислів про бібліотеку: «Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «притулок мудрості», «дім життя», «аптека для душі».

На завершення завідуюча бібліотекою Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 подякувала працівникам книгозбірні імені Володимира Малика за гостинний  прийом та змістовну екскурсію, а дітям наголосила про значення читання та важливу роль книги у їхньому житті. 










12.10.21

Слава козацька вічно жива!

14 жовтня в Україні не звичайний осінній будень, адже в цей день відзначається декілька свят – День захисників та захисниць України, Покров пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Саме цьому святковому дню присвячена книжкова виставка в бібліотеці Лубенської ЗШ І-ІІІ ступенів № 8 «Слава козацька вічно жива». На виставці представлені історичні видання про часи, коли славні козаки захищали та відстоювали волю та честь українського народу, так само як в наш час це роблять захисники України на сході.

Окрім документальних матеріалів, всі бажаючі можуть переглянути зображення знаменитих гетьманів України, які представлені на виставці,  та згадати який внесок в розвиток нашої історії внесли відомі постаті.



08.10.21

Краєзнавчі полички

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який у 2021 році проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності», в шкільній бібліотеці діють книжкові краєзнавчі полички «Літературна панорама Лубенщини»,  «Земле Лубенська, свята й благодатна» та «Краплина творчості Полтавського краю». Матеріли, представлені на зазначених поличках, ознайомлять користувача з історією рідного краю від витоків до сьогодення, подарують неймовірну насолоду від поетичного слова іменитих письменників та поетів Лубенщини, та занурять в чарівну таїну прекрасних творінь митців Полтавського краю.



05.10.21

 Краєзнавча екологічна гра

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який у 2021 році проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»,  в 5-Б класі (класний керівник Світлана Паріста) Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 відбулася краєзнавча екологічна гра «Я бережу твою природу, бо в мене, Земле, ти одна».

Звичайний урок, який розпочала вчитель природознавства,  біології та екології Світлана Паріста словами про роль навколишнього середовища в житті людини, плавно переріс у екологічну гру, яку підготувала для учнів завідуюча шкільною бібліотекою Олена Самойленко.  

Гра включала в себе декілька етапів – «Розминка для розуму», «Підбери прислів’я», «Екзамен» та «Загадки з коробочки» - на кожному з яких перед учнями поставали нові завдання. Діти відгадували загадки про природу, згадували прислів’я та впізнавали тварин по зображаннях їхніх слідів. П’ятикласники проявили себе справжніми знавцями навколишнього тваринного та рослинного світу. І, аби завжди пам’ятати як потрібно себе вести на природі, діти отримали на згадку від бібліотекаря закладки-пам’ятки.




07.05.21

 8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Війна… Скільки болю лише в одному слові. Про події тих років пам’ятаємо і будемо пам’ятати завжди, завдячуючи тим, хто про це розповідає. 

До Вашої уваги відео презентація «Письменники про війну…» за посиланням: 

https://fb.watch/5kW16Ku9dw/




07.04.21

 Всеукраїнський тиждень дитячого читання

    Традиційно наприкінці березня в усіх книгозбірнях України проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання, під час якого у бібліотеках ще активніше вирує життя і відбувається багато цікавих заходів - презентацій, книжкових виставок, творчих зустрічей, майстер-класів, читань.

    В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання в Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбувся конкурс на кращу розповідь про улюблену книгу «Книга, яка мене вразила» у форматі літературного спіддейтингу, який зібрав найактивніших читачів бібліотеки віком від 7-ми до 15-ти років. 

    Учасниками стали і учні Лубенської ЗШ І-ІІІ ступенів № 8 – учениця 5-А класу Анастасія Ручка та учень 5-Б класу Олександр Клименко (вчитель української мови та літератури Л.А. Пономарьова), які підготували надзвичайно цікаві та змістовні розповіді про свої улюблені книги.

    У перервах між конкурсами ведучі заходу – працівники публічної бібліотеки імені В. Малика -  ознайомили дітей з різноманітними сучасними формами популяризації книги: буктрейлерами, флешбуком в соціальній мережі та провели літературну гру «Відгадай, з якого твору?». Цікаві огляди новинок художніх та науково-популярних видань для дітей-підлітків провели: книжковий блогер Анна Токар та педагог, волонтер бібліотеки Ольга Шевельова. 

    Захід, метою якого була популяризація улюбленої книги, об’єднав присутніх навколо її Величності Книги. Всі учасники конкурсу отримали від адміністрації бібліотеки Дипломи, Подяки та солодкі подарунки. Бібліотекарі закликали дітей більше мандрувати з книгами, поринати в їх глибини, насолоджуватись їх читанням. Адже ніщо не може замінити нам спілкування зі справжньою книгою.


                              




24.03.21

 Приємні подарунки

    Днями шкільна бібліотека Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 отримала у подарунок від Національного Демократичного Інституту Міжнародних відносин дві неймовірно чудові та яскраві книги – «Це зробила вона» та «Це також зробила вона».

    Цей двотомник створено для дітей та підлітків. Видання містять історії 100 українок, внесок яких у різні сфери життя став неоціненним для країни та світу. Поруч з добре відомими нам іменами Княгині Ольги, Лесі Українки та Соломії Крушельницької, згадуються такі імена як: фізикиня Антоніна Прихотько, біологиня Елен Спарроу, шахістки Анна та Марія Музичук, меценатка Галшка Гулевичівна, палеонтологиня Марія Павлова,  лікарка Софія Окуневська та ще десятки науковиць, винахідниць, мисткинь, поеток, активісток тощо. 

Безкоштовне надання частини накладу книжок двотомника у бібліотекам по всій Україні стало можливим завдяки підтримці Швеції, Національного Демократичного Інституту (НДІ), Western NIS Enterprise Fund та Представницва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.



04.03.21

 Кохання у драмі життя Тараса Шевченка

    Ми звикли говорити про Тараса Григоровича Шевченка як про письменника, поета, художника, борця за справедливість, Людину з великої літери, але дуже рідко згадуємо про те, що він водночас був і звичайним земним чоловіком, здатним на високі почуття. 

    Тож не випадково напередодні дня народження Великого Кобзаря, що відзначається 9 березня, та жіночого свята 8 березня, шкільний бібліотекар Олена Самойленко темою літературно-естетичних уроків у 9 (класний керівник Л.А. Пономарьова) та 10 (класний керівник І.А. Шурміна) класах обрала тему «Кохання  у драмі життя Тараса Шевченка».  На початку уроку. Звичайно, згадали про тяжкий життєвий шлях поета, переглянувши відеоролик «Обличчя української історії. Тарас Шевченко».  А потім говорили про коханих жінок письменника, про його особисте життя, яке наперекір мріям Тараса Григоровича, на жаль, так і не стало щасливим.








 Велич Тарасового слова

9 березня відзначається день народження однієї з найвеличніших та найталановитіших постатей України – поета, письменника, художника Тараса Григоровича Шевченка. 

Книжкова поличка «Велич Тарасового слова», оформлена у шкільній бібліотеці Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів №8, розповість користувачам про нелегкий життєвий та тернистий творчий шлях Великого Кобзаря, а також занурить у світ його прекрасних творів – поем, віршів, балад.




25.02.21

 Душею щира Українка

25 лютого  цього року минає 150 років з дня народження легендарної української письменниці, поетеси Лесі Українки. 

Леся Українка впродовж свого короткого та складного, але водночас плідного та насиченого, життя написала безліч віршів, поем, повістей. Для найменших своїх читачів Леся Українка також писала – вірші та казки. 

У 2-А ( класний керівник  Л.Г. Качур) та у 2-Б ( класний керівник Т.В. Савицька) класах пройшов літературний нон-стоп урок «Душею щира Українка», присвячений 150-й річниці з дня народження Лесі Українки. Бібліотекар шкільної бібліотеки Олена Самойленко розповіла дітям цікаві факти з життя письменниці, зокрема про її незвичайне дитинство. Наприкінці уроку учні переглянули мультфільм «Некмітливий горобець», знятий за мотивами казки поетеси «Біда навчить». 

Дітей настільки вразила глибина переглянутого фільму, що відразу ж по закінченню уроку вони завітали до бібліотеки аби прочитати і саму казку. 











23.02.21

 Вітрила її долі

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) - видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.
Життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця. 
Книжкова поличка-вшанування «Вітрила її долі», представлена в шкільній бібліотеці Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8, розповість користувачам про життєвий шлях та творчий доробок великої поетеси Лесі Українки. 



22.02.21

 Пам’яті «посульського літописця» присвячується

21 лютого минає 100 років з Дня народження українського письменника, автора історичних та пригодницьких романів, який значну частину свого життя жив і працював вчителем на Лубенщині, Володимира Кириловича Малика. 

В ці дні вся Україна вшановує пам’ять відомого українця різноманітними творчими та культурними заходами. Лубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 теж не лишилась осторонь цих святкувань. 19 лютого в 4-А класі (кл. керівник Н.В. Клімочкіна) пройшов урок позакласного читання «Література рідного краю», в рамках якого відбулися голосні читання «Пам’яті «посульського літописця». Учні розповіли про не легкий життєвий шлях та плідний творчий доробок  Володимира Малика. Також у виконанні школярів пролунали вірші письменників Лубенщини – Ніни Шерстюк, Олександра Печори, Олександра Міщенка, Любов Пічугіної, Наталії Баклай. Шкільний бібліотекар Олена Самойленко розповіла дітям цікаву та незвичну передісторію написання письменником одного з найвідоміших творів для дітей – «Журавлі-журавлики» - та зачитала уривок із захопливої казки-легенди.  

Родзинкою святкового уроку став онлайн-відеопоказ буктрейлеру на твір ювіляра – «Таємний посол», створенного колективом Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика. Завдяки цьому відеоперегляду учні не лише ознайомилися зі змістом твору, але і мали змогу побачити самого письменника та почути його голос – голос, який продовжує лунати  в наших серцях.
















 МАГІЯ СЛОВА ГАННИ КРЕВСЬКОЇ У Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика з нагоди Всесвітнього дня письменника відбулася зустр...